Prije dvije godine smo osnovali Biciklistički klub „Vučji zub“ kako bi našim Milošu, Petru i Mitru obezbjedili bolje uslove za bavljenje biciklizmom. Zahvaljujući njihovim uspjesima kao klub postali smo prepoznatljivi u regionu. Na početku ove sezone ova trojka je zbog obaveza u školi, fakultetu,  priprema za trail takmičenja i radnih obaveza  bila spriječena za većinu takmičenja.

Da  naše dresove opet vidimo na pobjedničkim postoljima potrudio se ostatak takmičara.  Naš najmlađi Nikola Spaić koji od ove sezone nastupa u juniorskoj kategoriji je zablistao u punom sjaju. Na maratonskoj MTB trci od 42 km u Ljubuškom, vozeći stazu sa Elit kategorijom,  osvojio je 4. mjesto. Protekli vikend  za njega i Marka Paovicu je bio njihov debi u drumskom biciklizmu. U subotu su u Mostaru učestovali na državnom prvenstvu u hronometru u dužini od 25 kilometara Nikola je postao državni vicešampion  u juniorskoj kategoriji a Marko je zauzeo odlično 4. mjesto.

U nedjelju je u Grudama  održana drumska trka Premijer lige BiH.  Na vrelom hercegovačkom asfaltu na stazi od 52 km naš Marko je u jakoj konkurenciji u Master B kategoriji zauzeo  4. mjesto a Nikola je opet bio na postolju osvojivši srebrnu medalju na stazi dugoj 67 km sa 970 metara uspona.

I za kraj  naš najstariji licencirani takmičar Aleksandar Spaić u kategoriji Master C na državnom prvenstvu u maratonu u Čapljini osvojio vicešampionsku titulu, a na maratonskoj trci u Ljubuškom  osvojio zlatnu medalju. Za predstojeće trke očekujemo da nastupamo u punom sastavu. U narednih 15 dana nas očekuju i dvije rekreativne biciklijade Ćirovom stazom od Trebinja do Jazine i od Hutova do Neuma, državno XCC prvenstvo u Bileći i naš „Sirac“ koji je i ove godine uvršten u kalendar Premijer lige BiH.

UPIŠITE DATUM: 18.06.2023. NEDJELJA, SELO ŽAKOVO